További elektronikai megoldások

EGR fixálása

Az EGR szeleppel a kipufogó és a szívósor között áramló füstgáz egy részét visszavezetik az égéstér irányába, hogy újra elégve alacsonyabb energiaszintre kerülve kevésbé reagens vegyületek keletkezhessenek melyeket a katalizátor vagy a részecskeszűrő (DPF/FAP szűrő) még inkább megszűr.
Leggyakoribb meghibásodás okai a következőek:
– silány hazai minőségű gázolaj
– kopott motorblokk
-kopott porlasztók, vagy akár egy rosszul megírt chiptuning.
Többféle megoldása létezik az EGR rendszer javítására, végleges kiiktatására.
Mindenféleképpen ismernünk kell a gépjárművet és a fennálló hibakódot illetve kideríteni annak okát. Utána tudunk egy pontos és 100%osan működőképes megoldást biztosítani

az Ön számára.

SPEED LIMIT fixálása

Egyre több autógyártó sebesség limitet rak az autó gyári programjába. Ez

természetesen teljesen érthető, de a tulajdonosok többsége nem szereti, ha

lekorlátozzák a gépjárművét.

Egyes típusoknál ezt a sebesség limitet manuális a tulajdonos tudja állítani, de többségben csakis szoftverese beavatkozás után lehetséges a kiiktatás, illetve igény szerint a sebesség növelése, csökkentése.

 

SWIRL/FLAPS fixálása

Néhány autónak problémái vannak „szívócsonk pillangószeleppel”, a legnagyobb problémát a javítási költségek okozzák, hiszen azok rend szerint magasak.

Általában először a pillangószelep tengelye gyengül el vagy legrosszabb esetben eltörik és beleesik a motorba. Adott típusoknál, ha a kartergáz szűrőt időben kicserélik akkor sokáig örömét lelheti a tulajdonos az autójában.

Leggyakrabban a BMW és VAG csoportos autóknál előforduló hiba, de számos más típusnál is bekövetkezhet. Ezzel a megoldással egyszerűen kikapcsoljuk a szárnyakat és eltávolítjuk ezt a funkcionalitás, így sok gépkocsi tulajdonosnak nem kell pénzt költenie egy új egységre.

A művelet következménye az, hogy a levegő kis terhelésnél kevésbé pörög a szívósorban, és részterhelésen nem teljesíti a környezetvédelmi előírásokat. Nagyobb gáznál nincs különbség, mert a pillangószelep nem áll keresztben a levegő útjában.

MAF SENSOR fixálása

A MAF SENSOR, hétköznapi nevén légtömeg mérő, nagyon sok kellemetlenséget okozhat a gépjármű tulajdonosok körében. Szerencsére egy hozzá értő szerelő szinte 100%osan megtudja állapítani egy szenzorról hogy milyen állapotban, van illetve működőképes-e. Ennek a szenzornak a kikapcsolása semmiképpen sem ajánlott művelet, mivel nagyon fontos szerepet játszik az üzemanyag szabályozásban, de néha egy nagyteljesítményűre hangolt autónál a MAF szenzor eléri a maximális értéket, és megérinti a maximális megengedett feszültséget az érzékelőn, majd a hibakód elmentése után az autó vész üzemmódba vált át. Természetesen amennyiben az ügyfél úgy kéri, vagy esetleg mi javasoljuk, kitudjuk kapcsolni, a művelet után csak leválasztjuk, a csatlakozót majd az autót tovább lehet biztonságosan használni, további problémák nélkül.
Sok esetben viszont a kikapcsolása egy nagy segítség, hiszen kizárható vele a légtömeg mérő meghibásodása.

További szenzorok amiket még fixálni tudunk(néhány példa a sok közül):

 

Start-stop fixálása

Lambda sensor fixálása

Katalizátor fixálása

N.O.X. sensor fixálása

Adblue fixálása

Ülésfoglaltság érzékelő fixálása

Biztonsági öv figyelmeztető fixálás